Klamki Olivari

Olivari to włoski producent, tworzący klamki do drzwi od 1911 roku. Firma  powstałą w Borgomanero, w dzielnicy Novara, Battista Olivari. Obecnie zakładem kieruje już kolejne pokolenie z rodziny Olivari. Sztandarowym celem wszystkich osób, którzy rządzą fabryką jest innowacyjność w temacie projektowania i produkowania klamek.

Zobacz wszystkie produkty z kategorii OLIVARI  Jest 525 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 525 elementów

Klamki Olivari - nietuzinkowe wzornictwo u podstaw

Od roku 1930, do projektowania modeli klamek ściągano najlepszych architektów i projektantów. Założycielami tego typu działań byli Marcello Piacentini i Gio Ponti. Teraźniejsi designerzy i twórcy, którzy tworzyli najpiękniejsze klamki Olivari to Dominique Perrault, Ferdinand Alexander Porsche, Zaha Hadid, Rodolfo Dordoni, Daniel Libeskind, Patricia Urquiola, Jean Nouvel, Marcel Wanders, Luca Casini, Toyo Ito, Giorgietto Giugiaro, James Irvine.

W temacie produkcji klamek koncern Olivari wcielił system kontroli jakości, który otrzymał certyfikat ISO 9001. Proces produkcyjny posiada normę zarządzania środowiskowego i posiada Certyfikat ISO 140001 nr 0308A/1.

W 2005 roku wcielono innowacyjną metodę chromowania ekologicznego tzw BIOCHROM.

Wszystkie klamki Olivari to klamki najlepszej jakości wykonane z mosiądzu.

Zamiast sześciowartościowego chromu, który zazwyczaj jest używany w chromowaniu ze szkodą dla zdrowia i środowiska naturalnego, klamki Olivari pokryte są chromem, który jest trójwartościowy, oraz ma niewielki wpływ na środowisko.

Następny błysk Olivari to powłoka SUPERFINISH, wyjątkowo odporna. Posiada 30 lat gwarancji. Wszystkie produkty SUPERFINISH posiadają laserowy znak OLIVARI.

Produkty SUPERFINISH są zalecane do użytku w regionach nadmorskich i miejscach masowego użytkowania, jak sieć hoteli, czy sklepów oraz budynki publiczne.
Jednym z ostatnich sukcesów firmy Olivari jest wpowłoka SUPERFINISH Antracyt – powłoka jest trwała, dużo bardziej odporna od typowych rozwiązań, jest powłoką o bardzo mocnym ciemnym odcieniu szarości z metalicznym połyskiem. Na ten kolor jest 10-letnia gwarancja. I tak stworzona została kolekcja 29 modeli klamek w wykończeniu SUPERFINISH Antracyt np.  modele Conca, Royal, Total Twist, Planet, Chevron, Lama, Link, Euclide, Nina, Lucy, Radial, Raffaella.

WERSJE KOLORYSTYCZNE KLAMEK OLIVARI:

Z powłoką superfinish (30 lat gwarancji) występują następujące wykończenia klamek:

  •      ZL - złoty połysk
  •      NS - nikiel satyna
  •      IS - stal nierdzewna satyna
  •      US - antracyt satyna (10 lat gwarancji)

Ekologiczna powłoka Biochrom:

  •      EL - biochrom połysk
  •      CO - chrom mat
  •      CA - połączenie chrom połysk / chrom mat
  •      LU - mosiądz połysk
  •      SA - mosiądz satyna
  •      LT - połączenie mosiądz połysk / mosiądz satyna

Filtry

OLIVARI