Klamki do okien, klamki okienne

Wybierając dbale elementy wykończeniowe możemy posiadać ostateczny wpływ na wygląd i funkcjonalność klamek okiennych. Klamki do okien są bardzo istotną sprawą jest dopasowanie tych produktów do ogólnego stylu całej powierzchni. Przy dobieraniu modeli nie jest zalecane jednak kierować się tylko ich wyglądem. Należy...

Klamki do okien, klamki okienne

Wybierając dbale elementy wykończeniowe możemy posiadać ostateczny wpływ na wygląd i funkcjonalność klamek okiennych. Klamki do okien są bardzo istotną sprawą jest dopasowanie tych produktów do ogólnego stylu całej powierzchni. Przy dobieraniu modeli nie jest zalecane jednak kierować się tylko ich wyglądem. Należy pamiętać o tym, że pełnią one przede wszystkim funkcję eksploatacyjną, dlatego ważne jest, aby dobrać takie, aby były zgodne z codziennym użytkowaniem. Wyroby, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie to klamki okienne i balkonowe, ekskluzywne renomowanych producentów jak OLIVARI,MANITAL,DND czy MANITAL. W przyszłości w naszym sklepie będą też dostępne tradycyjne klamki okienne z przyciskiem lub kluczykiem. Jeśli nie znalazłeś produktu, którego szukasz napisz do Nas !!!

Wybór odpowiedniej klamki okiennej jest ważnym aspektem. Taka klamka będzie musiała wytrzymać nasze użytkowanie oraz być niezawodna przez wiele lat. Pomimo, że za pewne wiele osób pomyśli "Przecież to tylko klamka!", jej wybór jest ważną sprawą. Musi być funkcjonalna, spełniać nasze oczekiwania oraz uzupełniać nasz wystrój. 

Więcej

Zobacz wszystkie produkty z kategorii Klamki do okien  Jest 88 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 88 elementów

Przeznaczenie klamek okiennych

Najważniejszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest funkcjonalność klamki. Za jej pomocą powinniśmy w łatwy i przyjemny sposób otwierać oraz zamykać okno. Powinna również być kompatybilna ze skrzydłem okna. Do drzwi uchylnych wybierzemy inną klamkę niż do drzwi przesuwnych. Dobranie odpowiedniej klamki do rodzaju okna lub drzwi balkonowych jest kluczowa do utrzymania funkcjonalności oraz komfortu użytkowania. Różne rodzaje klamek będą się nadawać do różnych rodzajów okien lub drzwi. 

Klamki okienne - z jakich materiałów są wykonane?

Podczas wyboru rodzaju klamki, ważną sprawą, na którą zwracamy uwagę jest materiał, z którego jest wykonana. Klamki mogą być:

  • plastikowe,
  • metalowe,
  • plastikowo-metalowe,
  • lub z materiałów drewnopodobnych.

Wybór tworzywa, z jakiego będzie wykonana nasza klamka jest, w gruncie rzeczy, uzależniony od naszych preferencji. Trzeba wziąć również pod uwagę, z czego wykonane jest nasze okno. Klamki PCV często są montowane w oknach z tworzywa PCV przez producentów. Metalowe klamki są również bardzo popularne. Oprócz dużej wytrzymałości dodają również elegancji. Najczęściej są wykonane ze stali lub mosiądzu, jednak można znaleźć również cynkowo aluminiowe.

Klamki do okien, czy drzwi mają również duży wpływ na nasze wnętrze. Często to właśnie okna przyciągają wzrok po wejściu do pomieszczenia, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby prezentowały się jak najlepiej. Powinny również być dobrane kolorystycznie do koloru okna oraz do kolorów w pomieszczeniu. Będą wtedy dodatkiem dopełniającym pomieszczenie, zamiast odznaczać się na tle innych kolorów. Szczególną uwagę powinni zwrócić na to posiadacze okien z materiałów drewnopodobnych lub w podobnym kolorze. 

Klamki okienne a bezpieczeństwo

Warto zwrócić również uwagę na to, że klamki do okien mogą wspierać bezpieczeństwo naszego domu. Wyposażenie naszych okien i drzwi balkonowych w specjalne klamki z kluczykiem zapewni nam spokojne noce i dni. Wyposażając swój dom w antywłamaniowe drzwi ,czy w alarm, warto również zabezpieczyć okna. Dla rodzin z małymi dziećmi dobrym wyborem będzie również opcja klamek ze specjalnym przyciskiem. Aby otworzyć okno wyposażone w taką klamkę trzeba nacisnąć przycisk i przekręcić klamkę. Dla dorosłej osoby nie będzie to problem, jednak dziecko sobie z tym nie poradzi. Zniweluje to ryzyko samotnego wyjścia dziecka na balkon czy do ogrodu, lub wypadnięcia przez okno. 

Klamki okienne mają różne kształty

Wybierając klamki do naszych okien możemy być w szoku, jak wiele rodzajów i kształtów znajdziemy. Mogą być bardziej finezyjne lub proste, tradycyjne. Wszystko zależy od tego, co najbardziej przypadnie nam do gustu. Głównym podziałem w przypadku kształtów jest podział na jednoramienne oraz dwuramienne. Klasyczne, jednoramienne klamki są zazwyczaj montowane w oknach o klasycznych wymiarach oraz kształtach. Dwuramienne mają kształt litery "T". Najczęściej są wykonywane z metalu oraz delikatnie zdobione. To jak będzie wyglądać i jaki kształt będzie mieć zależy od tego, gdzie ma być zamontowana. W niektórych przypadkach możemy również wybrać klamkę na zamówienie. Wtedy będzie idealnie pasować. 

Pomimo, że wybór klamki do okna nie wydaje się być ciężką sprawą, a wręcz banalną, trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Najważniejszą sprawą jest zapewnienie sobie i swoim najbliższym bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Taka klamka będzie służyć przez wiele lat, dlatego warto się dobrze zastanowić nad jej wyborem.

Klamki do okien