Na co zwrócić uwagę przy zakupie klamki wewnętrznej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klamki wewnętrznej?

Aranżując mieszkanie zawsze staramy się zadbać o wszystkie możliwe detale między innymi o klamki wewnętrzne. Ale na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę?

Otóż, dobierając klamki do drzwi wewnętrznych musimy pamiętać o tym, ażby wszystkie były jednakowe. Ponadto, powinniśmy zastosować się do reguły, w myśl której klamki wewnątrz mieszkania powinny znajdować się na tym samym poziomie. Do prawidłowego wykonanie powyższego zadania zalecamy zastosować zasadę unifikacji, gdyż jedynie dzięki niej będziemy mogli osiągnąć pożądaną harmonię i unikniemy chaosu. Zdarza się jednak często, że nie kupujemy wszystkich klamek w tym samym czasie, ale na to też istnieje sposób.

Jedynie tylko musimy zapamiętać model i rodzaj wykończenia klamki, gdyż obecnie na rynku sprzedaży są dostępne takie same modele klamek, ale różnią się one rodzajem wykończenia. Wybierając klamki wewnętrzne musimy mieć na uwadze, iż są one wizytówką domu. Stąd właśnie oprócz estetyki niezbędna jest ich należyta funkcjonalność. Klamka wewnętrzna to przede wszystkim element praktyczny, w związku z tym jej zadaniem jest wygodne otwieranie i zamykanie drzwi. Kupując klamkę zawsze zwracajmy uwagę czy jest ona poręczna, czy nie zacina się, czy cicho i sprawnie działa, a także czy nie posiada ostrych krawędzi, szczególnie ten element jest ważny w momencie kiedy w domu przebywają małe dzieci.

Walory funkcjonalne oczywiście powinny współgrać z walorami estetycznymi. Dlatego, wybierając klamkę wewnętrzną sprawdzajmy z jakiego materiału została ona wykonana i tym samym czy będzie ona pasowała do drzwi lub ewentualnie efektownie kontrastowała z ich kolorystyką. Idealnie dobrana klamka to taka, która świetnie wkomponowuje się z wnętrzem mieszkania, do którego prowadzą drzwi, a także powinna ona perfekcyjnie współgrać ze wszystkimi uchwytami mieszczącymi się na meblach, znajdujących się w danym pomieszczeniu. Znając te kilka zasad, z pewnością uda się odnaleźć w sklepach tę jedyną i upragnioną klamkę wewnętrzną. Różnorodny wybór pozwala na spełnienie nawet najśmielszych oczekiwań.

Kategorie

Tagi